rolety_2020

Vyladěné předokenní rolety... Spolehlivost a bezpečí za každého počasí

Užijte si ničím nerušený spánek
a dopřejte si víc soukromí

Snižte své náklady za vytápění

Vyladěné předokenní rolety... Spolehlivost a bezpečí za každého počasí

mezera
mezera
Nevěříte, že rolety tepelně izolují? Ve videu uvidíte mimo jiné výsledky měření termokamerou, které nenechají nikoho na pochybách.

Ochrání vaše soukromí, v létě zabraňují přehřívání domácností a v zimě  únikům tepla přes okna. Předokenní rolety se hodí pro novostavby i rekonstrukce, snadno je ale namontujeme na jakoukoli budovu. Díky široké nabídce barev a typů lamel se navíc perfektně přizpůsobí i těm nejnáročnějším požadavkům.

Všechny rolety vyrábíme na míru a v ceně máte i odborné zaměření. Vyberte si ty své.

6 důvodů pro předokenní rolety LOMAX

 1. Tepelná úspora
  Skrze okna uniká z vašeho domu až 30 % tepla. Předokenní rolety tepelným ztrátám zabrání a přirozeně regulují teplotu v domě.

 2. Ochrana soukromí a majetku
  Rolety vás ochrání před zvědavými pohledy zvenku. Bezpečnostní článkové pružiny, které drží lamely v jedné rovině, navíc brání nežádoucímu mechanickému zdvihnutí.

   

 3. Dokonalé zatemnění
  Rolety dokonale zatemní interiér. Můžete tak v klidu odpočívat i přes den a zajistit si kvalitní spánek.

 4. Snížení hluku
  Naše předokenní rolety prokazatelně snižují hladinu hluku až o 16 dB. Zvuky ulice vás tak už doma rušit nebudou.

 5. Kvalitní zpracování
  Rolety ochrání vaše okna před každým rozmarem počasí a přitom si zachovají barvu i tvar. Neříkáme to jen tak - na naše rolety vám dáme pětiletou záruku.

 6. Jednoduché ovládání
  Nejjednodušší je ovládat rolety pomocí motoru. Trendem je instalace rolet s napojením na centrální systém. Před odjezdem na dovolenou jednoduše naprogramujete dobu automatického vytažení a spuštění rolet. Žádného zloděje tak ani nenapadne, že je dům prázdný. Rolety můžete ovládat i ručně.


Chcete si užívat výhod předokenních rolet i na svých oknech? Kontaktujte nás.

Orientační cena předokenních rolet celého vzorového domu

2x Okno vetší vepředu 1200x1200 mm
2x Okno menší vepředu 800x1200 mm
2x Okno vetší vzadu 1600x2100 mm
1x Okno menší vzadu 1400x2100 mm

Předokenní rolety FABO s pohonem 73 990,-
Předokenní rolety FABO ruční 52 700,-
Ceny jsou uvedeny bez DPH, montáže a dopravy.

Typy lamel

Zateplené hliníkové lamely jsou nejdůležitější součástí rolet, protože právě ony chrání interiér před tepelnými ztrátami, hlukem a zloději. Díky jednoduchému designu je snadno sladíte s jakýmkoli typem budovy. Celkový dojem pak umocníte volbou správného designu.

Lamela BP41R

Maximální šířka: 2800 mm
Maximální plocha: 6,5 m2

Lamela BP42R

Maximální šířka: 3800 mm
Maximální plocha: 8 m2

Lamela BP55R

Maximální šířka: 3500 mm
Maximální plocha: 8 m2

Poradíme vám s výběrem správné šířky i tloušťky lamel podle vašich požadavků a možností stavby. Kontaktujte nás, naši odborníci mají více než 22 let zkušeností.

 

Nabídka barev

Vaše předokenní rolety budou ladit nejen s fasádou domu, ale i s rámy oken a parapety. Na výběr totiž máte z nepřeberného množství kombinací barev pro lamely, koncové lamely, vodicí lišty a box.

Barvy lamel

Vybírat můžete z bílé, hnědé, béžové, šedé, stříbrné, antracitové, slonová kost, krémové a světle šedé.

Imitace dřeva

Přibližte se přírodě s lamelami v jedné z 5 imitací dřeva s výraznou kresbou. Na ostatní části rolet barvy použít nejdou.

Výběr z 2 500 barev

Ve vzornících RAL a NCS najdete přes 2 500 barev. Nástřik umožňují lamely, koncové lamely, vodicí lišty i box.

Renolit fólie

Vzorník Renolit nabízí přes 30 barevných odstínů. Fólií ale není možné potáhnout lamely, pouze vybrané typy boxů.

Váháte nad volbou barvy? Kontaktujte nás a společně najdeme tu pravou.

 

Možnosti instalace

Předokenní rolety jsou složeny z lamel, které se pohybují ve vodicích lištách a nahoře se rolují do boxu. Ten může být buď viditelný, nebo schovaný pod omítkou.

S viditelným boxem

Předokenní rolety s viditelným boxem se hodí na každou budovu. Instalace půlkulatého, kulatého nebo hranatého boxu totiž nevyžaduje úpravy okna, zednické práce ani novou fasádu.
Box vyrábíme z válcovaného nebo extrudovaného hliníku.

Pro zaomítání

Předokenní rolety pro zaomítání jsou ideálním řešením pro novostavby a rekonstrukce. Roletový box se zaomítá pod omítku, proto s ním musíte počítat už ve stavebních plánech. Na velikost montážního místa je ale roleta nenáročná.

Box ve zdi nad okenním otvorem můžeme zakrýt zateplovacím fasádním systémem nebo omítkou. Rolety v každém případě obsahují ve spodní části revizní klapku, díky které se případné opravy obejdou bez nutnosti demontáže a poškození fasády.

Pod překlad

Nadokenní rolety pod překlad mají univerzální profil, díky kterému se snadno přizpůsobí každému okennímu rámu. Součástí boxu je izolační vložka z polystyrenu, která zajišťuje tepelný odpor až k = 0,6 W/m2k. Rolety tak skvěle udržují teplo.

Stejně jako rolety pro zaomítání, jsou i rolety pod překlad ideální pro rekonstrukce a novostavby, navíc také pro dřevostavby. Box je otočený směrem do domu, vzhled fasády je tedy čistý a nic ho neruší. Box z interiéru slouží jako revizní klapka.

Roletové překlady

U novostaveb si můžete dopřát luxus čisté instalace rolet. Pokud máte např. roletový překlad HELUZ zapuštěný rovnou do zdiva, to znamená, že fasáda skrývá nejen box, ale i vodicí lišty, naše rolety do něj jedoduše nainstalujeme a nebudou nerušit vzhled domu.

Roletové překlady vynikají také přerušeným tepelným mostem, takže bezvadně těsní a neuniká skrz ně teplo. Údržba se provádí pohodlně díky revizní klapce.

Rádi vám poradíme, která instalace rolet bude ta pravá pro váš dům. Kontaktujte nás.

 

Jednoduché ovládání

Všechny rolety z naší nabídky můžete ovládat buď pomocí elektropohonu nebo ručně. Oba způsoby jsou jednoduché a je jen na vás, který si vyberete. Nejpohodlnější je ovládání elektropohonem, který výrazně zvyšuje životnost rolety a umožňuje napojení na inteligentní systémy ovládání (např. TaHoma).

Trubkové elektropohony

Pro ovládání předokenních rolet nabízíme trubkové elektropohony od firem Somfy, Selve a Marantec. Motory jdou ovládat dálkovým ovladačem nebo nástěnným tlačítkem. Vztahuje se na ně záruka 5 let. SOMFY_logo

Přenosné dálkové ovladače Intronic

Rolety můžete pohodlně ovládat třeba z postele. Snadno také nastavíte centrální nebo skupinové ovládání.

Elektronické spínací hodiny

Nastavte hodiny a rolety se v zadaných časech samy uvedou do pohybu. Zmatete tak potenciální zloděje a usnadníte ovládání.

Spínače a přepínače

Směrový spínač je nejjednodušší způsob ovládání rolet na elektropohon.

 

Šňůrový a popruhový naviják

Ručně ovládané rolety nejčastěji osazujeme šňůrovým navijákem, popřípadě popruhovým, který nabízíme také v provedení do zdi. 

Klika s převodovkou

Pro rolety větších rozměrů nabízíme možnost ovládání pomocí kliky s převodovkou.

Napište nám nebo zavolejte a my vám o vybraném způsobu ovládání poskytneme další informace.

 

Ovládejte svůj dům chytře

Automatizace domácnosti od Somfy

iO homecontrol

Zjednodušte si život. Žaluzie, rolety, markýzy, světlo, topení, bránu či vrata od garáže propojte do jednoho celku, a ovládejte svou digitální domácnost odkudkoli.

Výhody:

Snadná instalace na klíč
Bez nutnosti přizpůsobovat projekt domu, bez zbytečných stavebních prací. Systém TaHoma® nebo Connexoon vám na klíč nainstalují naši odborníci.

Ovládání odkudkoli
Ovladač, smartphone, tablet nebo počítač vám stačí k tomu, abyste svůj dům mohli ovládat odkudkoli na světě.

Vždy máte přehled
Ať jste kdekoli, snadno zjistíte, zda jsou Vaše rolety, žaluzie nebo vrata otevřené, a můžete měnit jejich polohu.

Snadná rozšiřitelnost
Díky bezdrátové technologii io-homecontrol® mohou být jednotlivá zařízení dodávána a do systému připojena postupně. Nevyžadují žádné zbytečné zásahy do zdiva a s nimi související opravy.

Příslušenství

Pokud si pro své rolety zvolíte ovládání pomocí elektropohonu, máte na výběr z několika typů ovladačů. Kromě toho nabízíme další příslušenství pro všechny typy rolet.

Sluneční a větrná čidla

Čidla reagující na slunce a povětnostní podmínky. Sluneční čidlo zajistí vytažení rolet při východu slunce a zatažení při západu. Větrná čidla zajístí zatažení rolet v případě zhoršených povětrnostních podmínek, aby nedošlo k poškození vašich oken.

Integrovaná síť proti hmyzu

Síť proti hmyzu je nezávislá na ovládání rolety, takže můžete stáhnout síť, roletu nebo obojí společně. Ovládá se manuálně.

Zámek do spodní lišty

Zvyšte bezpečnost svých rolet pomocí zámku ve spodní liště. Rolety bez klíče nikdo nezvedne.

Navíjecí hřídelová pružina

Umožňuje mechanické otevírání a zavírání rolety.

Máte zájem o podrobné informace? Ozvěte se nám.

 

Nová zelená úsporám na venkovní stínící techniku.

Doslova revoluční nabídku přichystalo Ministerstvo životního prostředí spolu se Státním fondem životního prostředí ČR majitelům a stavitelům rodinných domů. Od 15. října 2018 mohou získat dotace z programu Nová zelená úsporám také na úsporné rekonstrukce domů realizované svépomocí, venkovní stínicí techniku, stavbu domu v nízkoenergetickém standardu nebo výměnu starých kamen bez nutnosti zateplení.

Bližší informace

Záruky a garance

LOMAX i v letošním roce získal certifikát OVEŘENÁ FIRMA V OBORU STÍNÍCÍ TECHNIKY. Jsme členem Sdružení prodejců stínicí techniky a jejích částí (SPST), které nás zavazuje k dodržování morálních pravidel v obchodním jednání a poskytování výrobků a služeb nejvyšší technické úrovně.

Předokenní rolety sami vyrábíme v České republice, proto za jejich kvalitu ručíme. Garantujeme rovněž dostupné náhradní díly a ve spolupráci s dodavateli elektropohonů také záruky na motory.

 • Záruka 5 let na roletové systémy

Předokenní rolety vyrábíme z prvotřídních materiálů, proto poskytujeme 5letou záruku na nosné nepohyblivé části rolet (vodítka, boxy, spodní lišty, revizní klapky), které nepodléhají opotřebení provozem. Záruka se vztahuje na barvu a tvarovou stálost použitých materiálů.

 • Záruka 5 let na elektropohony Somfy

Kvalitu jsme hledali také u dodavatelů elektropohonů. Našli jsme ji u francouzské společnosti Somfy, která nám udělila známku Somfy Expert. Ta nás opravňuje k poskytnutí 5leté záruky na trubkové pohony rolet a rolovacích vrat.

 • Záruka 5 let na pohony Selve SP a Marantec

Stejnou výhodu jsme získali také u německých výrobců Selve a Marantec. Pětiletá záruka se tedy vztahuje i na pohonné jednotky Selve SP a Marantec.

 

Pokud není uvedeno jinak, platí záruka vždy od data podpisu smlouvy. Zajímají vás podrobnosti? Zavolejte nám nebo napište.

Průběh realizace

Stačí 4 týdny a vaše okna mohou zdobit nové rolety. K jejich získání totiž vedou jen 4 jednoduché kroky:

 1. Zavoláte/napíšete/pošlete poptávku. Nejpozději do 2 pracovních dnů se vám ozveme.
 2. Domluvíme si schůzku buď u vás, nebo v našem showroomu. Zjistíme, jaké jsou vaše představy a poradíme s výběrem.
 3. Vybereme vhodné řešení, zaměříme a připravíme cenovou nabídku. Vše samozřejmě zdarma a nezávazně.
 4. Pokud budete souhlasit, návrh předáme do výroby a zhruba za měsíc jsou vaše nové rolety hotové. Pak už jen domluvíme termín, kdy je přijedeme namontovat.

Na nic nečekejte a ozvěte se nám ještě dnes, ať vám už za měsíc mohou nové rolety snižovat účty za vytápění.

 

80 poboček po celé ČR a SR

Přijďte si rolety prohlédnout na vlastní oči, máme pobočky v každém kraji České republiky. Až přijde čas na měření, samozřejmě přijedeme za vámi. Ozvěte se nám.

Zákazníci o nás říkají

Ušetřete za energie, zajistěte si dostatek soukromí a bezpečí i ve vašem domě.